неділю, 23 червня 2019 р.

План-конспект уроку у 1,3 класі-комплекті





 
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
«Я досліджую світ (1 клас) – Основи здоров’я (3 клас)»
У 1,3 КЛАСІ – КОМПЛЕКТІ 
20.03.2019
1 клас
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ
Тема. Я досліджую листяні та хвойні дерева

Мета: розширити уявлення учнів про різноманітність рослин; учити досліджувати та порівнювати листяні і хвойні рослини, розрізняти рослини за виглядом, за листям, закріпити знання учнів про будову дерев; розвивати інтерес до дослідницької діяльності; спостережливість, увагу, мислення, зв'язне мовлення; виховувати дбайливе ставлення до природи.
3 клас
ОСНОВИ ЗДОРОВ’Я
Тема. Оздоровче значення відпочинку на природі. Речі та одяг для прогулянки на природу.

Мета: розкривати уявлення учнів про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; вчити правильному поводженню під час відпочинку на природі; розглядати можливі небезпеки лісу; розвивати вміння безпечного спілкування з природою; виховувати культуру поведінки дітей на відпочинку.


Очікувані результати:
Учень / учениця:
- пояснює, навіщо він / вона виконує певні дії, спостерігаючи за природними об’єктами / явищами [2 ПРО 1-1.2-1];
- використовує інформацію з відомих та запропонованих іншими джерел (книги, фільми тощо) [2 ПРО 1-2.1-1];
- запитує, щоб довідатися більше про природу [2 ПРО 1-2.1-2];
- розпізнає об’єкти довкілля (за кольором, смаком, формою, звуком тощо) [2 ПРО 1-4.3-1];
- розрізняє живі і неживі природні об’єкти [2 ПРО 1-4.3-2];
- розрізняє хвойні й листяні рослини [2 ПРО 1-4.3-3];
- розрізняє дерева, кущі, трав’янисті рослини [2 ПРО 1-4.3-4];
- порівнює листяні і хвойні, вічнозелені і листопадні рослини [2 ПРО 1-4.3-5];
-        визначає  істотні, спільні та відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу [2 МАО 1-4.1-1];
-        розбиває об’єкти на групи за спільною ознакою [2 МАО 1-4.1-4]
- відповідає на запитання за даними таблиці, схеми [2 ІФО 1-1.2-6];

Очікувані результати:
Учень/учениця називають:
·       речі та одяг для прогулянки на природу;
·       правила поведінки під час прогулянки;
пояснюють:
·       оздоровче значення відпочинку на природі;
уміють:
·       обирати одяг та взуття для відпочинку на природі
Тип уроку: комбінований
Навчально-методичне забезпечення: ноутбук, проектор, записи мелодій лісу,  плакати із зображенням рослин, комах; тематичні малюнки «Дерева», «Кущі»,  «Трав’янисті рослини»; гілки хвойних та листяних дерев; фломастери; сигнальні картки.

ХІД УРОКУ
1.    Ранкова зустріч. Привітання
1.1  Робота у групах. Гра «Упізнай рослину»
Розпізнавання  малюнків «Дерева», «Кущі»,  «Трав’янисті рослини» та представлення результатів роботи у групах.
1.2  Прослуховування відео «Звуки природи. Живий ліс»  (https://www.youtube.com/watch?v=wghf4fiuPWE)
Пропоную вам закрити очі і уявити подорож у світ природи. Природа — це живий організм, а ми з вами — частинка природи. Тому й ставитися до природи треба, як до самого себе.
Дуже важливо зберегти все таким, як воно є. Не нищити, не руйнувати, а залишити землю такою ж чудовою для інших поколінь. А ще важливо берегти своє життя й здоров’я, щоб насолоджуватися красою навколишнього світу. А це значною мірою залежить від нас самих, від нашої поведінки.
2.  Інтерактивна вправа на сайті https://learningapps.org/watch?v=pnjsbmfic17
- Знайдіть зайву рослину.
2.  Вправа «Мікрофон»
— Яким буває відпочинок?
— Який відпочинок найкращий?
— Яким є значення активного відпочинку для здоров’я людини?
— Чому людина намагається організувати власний відпочинок саме на природі?
— Чим приваблює людину ліс?
— У яку пору року вам найбільше подобається відпочивати в лісі?
— Пригадайте свій найкращий відпочинок. Скажіть одним словом.
— 3 ким ви відпочивали?
 — Що вам найбільше запам'яталося?

3.    Хвилинка дослідження
(Піднімаю листок і хвоїнки)
-        Діти, погляньте, що я знайшла? Що це?Роздивиться.
— Порівняйте листяну пластинку і хвою.
— Чим вони різняться? Які вони на дотик?Запах?

3.    Асоціативний кущ «Лісова прогулянка»
(Фронтальна самостійна робота)
4.    Складання порівняльної таблиці «Хвойні та листяні дерева»
Діти по називають спільні та відмінні ознаки хвойних і листяних дерев та по черзі записують інформацію на дошці у таблицю.
4.Робота у парах. Складання правил поведінки під час прогулянки до лісу.
5.    Робота у групі «Відгадай загадку» (самостійно)
• Узимку чорний, навесні і влітку зелений, а восени жовтий. (Ліс)
• Узимку спить, а влітку шумить. (Дерево)
• Чималеньким виростає,
Міць з роками набирає.
Може жити сотні літ,
Має величезний рід. (Дуб)
• В неї гарні, пишні віти,
І колючок не злічити...
Не байдужа до прикрас,
На свята спішить до нас. (Ялина)
Сніг її не налякає,
І на спеку не зважає.
Зеленіє навіть взимку,
Має з голочок хустинку. (Сосна)   
Є родичка у ялинки
З неколючими  голками.
Але, на відміну від ялинки,
Обпадають ті голки. (Модрина)

5.Представлення результатів роботи у парах.
6.    Руханка-гра «Листяні та хвойні рослини»  
Учні стають у коло . Учитель демонструє малюнки та називає  листяні і хвойні рослини. Якщо рослина – хвойна – всі присідають, якщо листяна – піднімають руки вгору.
6.Робота з підручником. Пошук  інформації про основні небезпеки, що підстерігають у лісі. Підготовка інсценізаціі «Пригода у лісі»
7.Практична робота  «Учимося розрізняти хвойні та листяні рослини»
Серед малюнків-відгадок  рослин вибрати:
 І пара – хвойні, ІІ пара – листяні рослини.
7. Інсценізація «Пригода у лісі»

8.Робота в групі. Пазли «Мозаїка»
Учні об’єднуються в групи за допомогою кольорів «Зелений», «Жовтий».  Повторюють правила роботи в групі.
 Група «Зелений» -  скласти з пазлів хвойну рослину.
Група «Жовтий» -  скласти з пазлів листяну рослину.

8.Практична робота
Одягни ляльку на прогулянку до лісу
9.    Рефлексія
 Караоке «ЛІСОВА ПІСЕНЬКА» Л.Вознюк
Крізь ліси зелені, вікові діброви
дружно ми крокуєм, пізнаємо світ.
Лащаться в долині квіти кольорові,
дятел на смереці стукотить: «Привіт!»
У розлогих кронах дім лаштують птиці,
велети-дерева нам кивають вслід,
і снують мурашки — лісу трудівниці,—
мама білка кличе діток на обід.
Не зламаєм гілку, квітку не зірвемо,
не злякаєм пташку, білку, оленя,
і мурах домівку чемно обійдемо,
та не потривожим сонне зайченя.
Тож рушай із нами, не вагайсь нітрішки,
любить ліс привітний щебет дітлашні.
Є для друзів в нього ягоди й горішки,
а пташки дарують радісні пісні.

Вправа «Незакінчені речення»
- Я довідався на уроці, що …
- Мені сподобалося…
 - Я тепер знаю…

ОПИС НАВЧАЛЬНОГО ЗАНЯТТЯ

Етапи навчального заняття
Розподіл часу
Види діяльності вчителя
Види діяльності учнів
1.Ранкова зустріч. Привітання.
v Робота у групах. Гра «Упізнай рослину»
v Прослуховування відео «Звуки природи. Живий ліс» 
10   хв.
Поділ учнів на групи. Пояснення правил гри.
Підготовка та коментування відео
Робота у групах.

Фронтальна робота
2.Інтерактивна вправа на сайті https://learningapps.org/watch?v=pnjsbmfic17 (1 клас)
Вправа «Мікрофон» (3 клас)
3 хв.
Слідкування за ходом роботи на сайті у 1 класі.

Підготовка та постановка запитань.
Самостійна робота (1 клас)


Висловлення власних думок
3.Хвилинка дослідження (1 клас)
Асоціативний кущ «Лісова прогулянка» (3 клас)
4 хв.
Постановка проблемного питання.
Слідкування за ходом роботи у 3 класі
-
Фронтальна самостійна робота учнів
4. Складання порівняльної таблиці «Хвойні та листяні дерева» (1 клас)
Робота у парах. Складання правил поведінки під час прогулянки до лісу. (3 клас)
5 хв.
Допомога учням 1 класу у формулюванні ознак
Поділ учнів на пари.
Запис даних у таблицю почергово.
Робота у парах самостійно.
5.Робота у групі «Відгадай загадку» (1 клас)
Представлення результатів роботи у парах (3 клас)
4 хв.
Поділити клас на групи.
Слідкувати за роботою уянів, допомагати при потребі.
Самостійна робота у групі.
Представлення результатів роботи у парах.
6.Руханка-гра «Листяні та хвойні рослини»  (1 клас)
Робота з підручником. Пошук  інформації про основні небезпеки, що підстерігають у лісі. Підготовка інсценізаціі «Пригода у лісі» (3 клас)
3 хв.
Пояснення правил гри та її проведення.
Постановка завдання перед учнями 3 класу та допомога у виборі теми інсценізації.
Гра-руханка.

Самостійна робота з підручником та підготовка інсценізації.
7. Практична робота  «Учимося розрізняти хвойні та листяні рослини» (1 клас)
Інсценізація «Пригода у лісі» (3 клас)
4 хв.
Поділити клас на пари.
Слідкувати за дотриманням культури мовлення
Самостійна практична робота у парах.
Театралізуємо.
8. Робота в групі. Пазли «Мозаїка» (1 клас)
Вправа «Одягни ляльку на прогулянку» (3 клас)
5 хв.
Об’єднання учнів у групи за допомогою кольорових кружечків.
Постановка завдання перед учнями 3 класу та його взаємоперевірка.
Робота у групах

Практична робота у парах.
9. Рефлексія. Підсумок уроку
7 хв.
Підготовка караоке та спільне виконання пісні з учнями.
Підсумок уроку.
Спів пісні.
Вправа «Незакінчені речення» - висловлення почергово у колі власних думок.

Немає коментарів:

Дописати коментар